Jak zlecić tłumaczenie i jak przebiega proces jego realizacji?

Hits: 146Tłumaczenie online

Jak przygotować treści do tłumaczenia i zlecić tłumaczenie oraz jak przebiega proces jego realizacji?

Gotowy materiał do tłumaczenia najlepiej przesłać nam w pliku tekstowym. Do wyboru mamy pakiet Office – Word, Excel, notatnik. Dokument można też przygotować lub zapisać w PDF, należy tylko pamiętać, aby nie był zabezpieczony przed edycją. Tekst do tłumaczenia można do nas przesłać również w treści maila, jednak my tłumaczenie odsyłamy w pliku tekstowym.

Zarówno w przypadku wykonywania tłumaczenia tekstów ogólnych, jak i tekstów specjalistycznych, wolimy aby tekst był gotowy. Przyjmowanie do tłumaczenia tekstów roboczych wiąże się z późniejszymi nieporozumieniami związanymi z ich interpretacją. Jeżeli jednak posiadacie treści do tłumaczenia w wersji roboczej lub w formie szkicu i chcielibyście zacząć już przekład, bo gonią Was terminy, przygotujemy tłumaczenie robocze z zastrzeżeniem, że jest ono literalne, czyli dosłowne, bez uwzględnienia kontekstu tematycznego.

Co zrobić, aby zlecić tłumaczenie online:

1. Na adres etlumaczenia@etlumaczenia.com.pl należny przesłać tekst do tłumaczenia (w formacie doc., docx., txt., rtf., pdf.)

2. Następuje weryfikacja przysłanych tekstów i przygotowanie wyceny przez BT.

3. Wycena tłumaczenia wraz terminem realizacji tłumaczenia zostaje odesłana elektronicznie. Bieg terminu realizacji liczony jest od dnia następnego po dniu złożeniu zlecenia.

4. W przypadku akceptacji przez Klienta, następuje potwierdzenie warunków wyceny i terminów realizacji w formie elektronicznej .

5. Po uiszczeniu zaliczki (zwykle 50% wartości zlecenia) na podstawie rachunku pro-forma, tłumacz przystępuje niezwłocznie do realizacji zlecenia.

6. BT pozostaje w kontakcie z Klientem przez cały czas realizacji zlecenia.

7. Po odesłaniu gotowego tłumaczenia, do 7 dni kalendarzowych, BT przyjmuje zasadne uwagi i sugestie ewentualnych poprawek.

8. Na koniec, jeśli współpraca przebiegała w sposób satysfakcjonujący dla obu Stron, udzielimy Państwu rabatu na kolejne tłumaczenie zlecone w ciągu najbliższych 3-4 tygodni.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

etłumaczenia

Katarzyna Marszałkowska
+48 530 539 087
etlumaczenia@etlumaczenia.com.pl
NIP: 526 239 56 57, REGON: 141066202